Archiwum kategorii Koty

Identyfikatory dla kotów

Kategorie: Koty
Tagi: , ,

Identyfikatory dla kotów Każdy posiadacz kota potwierdzi, że jest on dla niego niczym członek rodziny. Troszczymy się o niego już od momentu zakupu lub adopcji. Pieczołowicie wybieramy imię dla kota, karmimy najlepszym jedzeniem, dbamy o zdrowie oraz atrakcje. Dla osób, które pokochały kota najczęściej największym lękiem jest ten, że kot się zgubi lub ucieknie i nigdy nie trafi już do kochanego domu. Na szczęście, możemy się przed tym odpowiednio zabezpieczyć wybierając identyfikator dla kota, na którym znajdzie się nie tylko jego imię, ale również nasze dane kontaktowe. Dzięki temu znalazca naszego czworonoga będzie mógł bez problemu zwrócić go właścicielom. Obecnie w sklepach znaleźć możemy naprawdę szeroką i różnorodną ofertę identyfikatorów w wielu kolorach i wzorach. Znalezienie idealnego nie będzie więc trudne. Poza nim warto również zakupić dobry i sprawdzony środek na pchły dla kota, ponieważ teraz, w trakcie sezonu są one dla zwierząt wyjątkowo uciążliwe. Na takie zakupy nie wydamy zbyt dużo a z całą pewnością pomogą one naszemu kotu. Wie o tym każdy doświadczony hodowca.

Rady dla tych, którzy wcześniej mieli psa

Kategorie: Koty
Tagi: , , ,

Rady dla tych, którzy wcześniej mieli psa Przede wszystkim nie wolno nam kota traktować tak, jak psa. Jeśli chodzi o podobieństwa obyczajów, to z kotem można się pobawić jakąś zabawka, być może o po jakimś czasie nawet nauczy się aportować i lubi drapanie za uchem, ale chyba to by było na tyle. Koty nie lubią wody, nie wskoczą do kałuży, ale nie zdziwmy się, kiedy na spacerze nasz ulubieniec nagle będzie się chciał napić tej wody. Poza tym koty uwielbiają pić wodę bieżącą np. prosto z fontanny czy rynny. Oczywiście kotów się nie kąpie, chyba, że posiadamy w domku zwierzaka, który od małego jest przyzwyczajony do wystaw, wówczas kąpiel jest niezbędna. Koty szybko nauczyć czystości. Wystarczy, że wiedzą, gdzie mają kuwetę i na pewno już w innym miejscu nie będą załatwiać swoich potrzeb. Nie zdziwmy się, kiedy po spacerze nasz kot nagle pobiegnie w kierunku kuwety, to po prostu normalne zachowanie. Nie zdziwmy się, kiedy kot upodoba sobie do leniuchowania balkon sąsiada, albo jakieś miejsce na klatce schodowej. Taka właśnie kocia natura, przeciwieństwo psa.

Kuweta dla kota

Kategorie: Koty
Tagi: , ,

Kuweta dla kota Kuwety można kupić w kształcie misek, wanienek, są również narożne. Łatwo więc dopasować do wnętrza każdego domu. Im większa kuweta tym dla kota lepiej, bowiem uwielbiają przestrzeń. Minimalne rozmiary kuwety to 40 x 50 cm. Najlepiej, aby kuweta była otwarta, gdyż w zamkniętej pozostają nieprzyjemne dla kota zapachy. Pamiętajmy, że kuwety podobnie jak legowiska nie możemy ustawić obok głośnych urządzeń. Nie można postawić również obok miski. Najlepiej, aby stała w spokojnym miejscu, z którego jest bezpieczna droga ucieczki. Kuwetę musimy sprzątać raz dziennie, a raz w tygodniu dokładnie umyć. Jednak nie należy używać mocno pachnących detergentów, bo kot takich zapachów nie lubi. Jeśli mamy w domu więcej niż jednego kota niestety każdemu musimy kupić kuwetę, gdyż koty nie lubią korzystać z jednej toalety. Kuwetę najlepiej wysypać specjalnym żwirkiem pochłaniającym nieprzyjemne zapachy, ale nie może to być żwirek perfumowany. Koty lubią żwirek drobny, bo łatwo po nim spacerować, a dla nas jest o tyle wygodniejszy, że lepiej wchłania wilgoć. Jeśli mamy małego kotka musimy zacząć od wypełniania kuwety większym żwirkiem, gdyż maluchy lubią sobie od czasu do czasu podgryźć trochę żwirku. Używając grubszego unikniemy tego problemu.

Podróż z kotem

Kategorie: Koty
Tagi: , ,

Podróż z kotem Kot bardzo stresuje się każdą podróżą. Niestety czasem nie ma wyjścia, bo trzeba jechać z kotem do weterynarza i wtedy pojawia się problem. Kot nie może jeździć w samochodzie na siedzeniu, nie może sobie spacerować po autobusie czy przedziale w pociągu. Kupując kota musimy również zaopatrzyć się w odpowiednią klatkę, w której będzie miejsce nie tylko dla kota, ale również na karmę i wodę. Jeśli podróż jest daleka, należy brać pod uwagę również postoje podczas których nasz przyjaciel będzie mógł załatwić swoje potrzeby. Wtedy warto przewozić kota w dużej klatce, w której będzie się mógł obrócić. Natomiast, gdy wybieramy się z wizytą do weterynarza lepsza jest mniejsza klatka, w małej przestrzeni czekając na wizytę nasz kot będzie się czuł bezpiecznie. Ważny jest również materiał, z którego klatka jest wykonana. Do wyboru są klatki plastikowe oraz z wikliny. Dobrze, aby klatka posiadała zaczepy do pasów bezpieczeństwa. Po przypięciu klatki będziemy mieć pewność, że klatka nie będzie przemieszczać się po samochodzie, a nasz pupil będzie bezpieczny.

« poprzednie